REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.

HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  CalendarCalendar  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 

Hurem poklekla pred premijerom!

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Mirjanna96
TVNovele Administrator
TVNovele Administrator

Broj postova : 16321

20130101
PostHurem poklekla pred premijerom!

Turska glumica Merjem Uzerli, koja u seriji “Sulejman Veličanstveni” tumači lik sultanije Hurem, morala je da se povinuje željama turskog premijera Tajipa Erdogana da pred kamere za vreme snimanja izlazi isključivo sa hidžabom, odnosno maramom na glavi.
Podsećanja radi, premijer se oglasio pre nešto više od mesec dana nazvavši ekipu okupljenu oko serije „Sulejman Veličanstveni“ bestidnicima koji skrnave istoriju svoje zemlje. I dok je dobar deo javnosti kritikovao Erdoganove izjave, premijer je otišao i korak dalje, pozvavši Merjem Uzerli da se “pokrije” i da jedino tako može da nastavi snimanje, jer bi u protivnom mogla da snosi posledice za skrnavljenje turske istorije i tradicije.
U nastavku serijala, gledaoci će videti religioznu Hurem, koja svaki dan počinje i završava molitvama.
Back to top Go down
View user profile

Similar topics

-
» Muzika pred spavanje
» Hanibal pred vratima!
» PETAR KOČIĆ " JAZAVAC PRED SUDOM "
» O cemu razmisljate pred spavanje?, Uvertira u carstvo snova.
» Exercise Your Brain
Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Hurem poklekla pred premijerom! :: Comments

Re: Hurem poklekla pred premijerom!
Post on Wed 2 Jan 2013 - 0:13 by hari_95
Isto da je glumica kriva sto je ne pokrivaju. Nije njen posao kako ce biti obucena na setu.
I blago Turskoj ako im je jedini problem ovo smece od serije, kad se cak i Erdoan oglasava.
Kako god, meni ova serija nije nikako sjela. Pokusavao sam gledati, ali nije to to. Ok, shvatam ja da ovo nije dokumentarac ali opet ako su uzeli lik Sulejmana i svih ostalih likova koji jesu postojali, trebali su malo da prate historiju. Najjace je kad idu u boj, vidi se da je sve dosta mlako uradjeno. Pa nisu Turci krenuli u osvajanje sa 100 vojnika.
Post on Wed 2 Jan 2013 - 2:02 by Rose ♥
Quote :
Isto da je glumica kriva sto je ne pokrivaju. Nije njen posao kako ce biti obucena na setu.
Upravo to.Ona prati upute redatelja,producenata te je kostimografi oblace.Njezin je zadatak da glumi,zato se naziva i glumicom.
Koliko sam videla,kad menjam kanale,pa zastanem na Prvoj na tren u to vreme,videla sam da su žene obučene kao na evropskim dvorovima u osamnaestom,devetnaestom veku.Nema ni govora da su tada žene u Otomanskom carstvu bile tako obučene.Ova serija nema veze sa istorijom.Turci hoće da se dodvore evropljanima,ali slabo im to ide,još nekako uspevaju da se nameću balkanskim državama i nekim svojim susedima poput Azerbejdžana.Bolje bi im bilo da su se držali istorije.Ali opet bi imali problem,jer kako pobogu da priznaju da im je sultan koga zovu veličanstvenim,bio zavojevač,krvnik i razvratnik.
Post on Wed 2 Jan 2013 - 4:39 by EJPRIL
Ma kažite šta hoćete za serijom su svi poludeli ja lično nisam videla tolku euforiju u svojoj okolini i mnogo šire za nekom serijom kao za ovom ...Ja dok se nije pojavio Mustafa nisam ni imala pojma o čemu se tu radi , baš me nije interesovalo a sad pratim uporedno sa Turskom zbog njega i Mehmeta . Ako mi je nekad dosadno premotam nastavim da parim očim i zabole me :) Naravno neko gleda zbog Bali Bega neko zbog Hurem neko zbog nekog trećeg ili mu je sama serija interesantna ili je gleda iz pomodarstva .

A sve ove priče o ukidanju i o tome kako odstupaju od istorije a što i moraju da je prate ?? Serija je komercijalni proizvod .
Sve te priče joj samo još više daju na pažnji .

Možda su u tvom okruženju poludeli za serijom,u mom hvala Bogu,nisu.A to što pričaš da ne treba pratiti istoriju,nema smisla.Zašto onda snimati istorijske serije ako je skoro sve fikcija?To se zove prekrajanje istorije.Zamisli da Nemci snime seriju o Hitleru i uopšte se ne drže činjenica,nego ga prikažu kao zaljubljenog tipa koji sve čini iz ljubavi i igra se rata,na Beograd bacio 2,3 petarde,Jevreje,Rome i Srbe vodio na odmor i oporavak van grada.
Post on Wed 2 Jan 2013 - 8:17 by EJPRIL

Mogu da zamislim da Nemci to snime ... to bi bila parodija :) :D Ti ga baš unakazi a nisi ni shvatila moju poruku .

Post on Wed 2 Jan 2013 - 9:35 by Dunja
EJPRIL; u tvom postu nema poruke ako ćemo realno.. Ijo
Post on Wed 2 Jan 2013 - 9:49 by EJPRIL
Dunja mrš :P šalim se .
Mislila sam poruka kao post ne poruka u smislu da ja nešto želim da poručim solim nekom pamet ili slično .

Daleko od toga da ne volim istoriju , štaviše jako mi je zanimljiva i volim je i filmove i serije , knjige i to dobre al ovu seriju ne gledam zbog istorije već zbog nečeg drugog . Ova serija je fikcija tako su je producenti zamislili ili su previše lenji da bi obratili pažnju na neke detalje . Gledam je iz drugog ugla i zato sam više bila ironična u mojoj poruci,postu što LadyEstrella očigledno nije shvatila .
Post on Wed 2 Jan 2013 - 11:03 by LadyEstrella
EJPRIL wrote:

Mogu da zamislim da Nemci to snime ... to bi bila parodija :) :D Ti ga baš unakazi a nisi ni shvatila moju poruku .

shvatila sam ja dobro šta si napisala,gledaš seriju zbog nekog Mustafe,Mehmeda,Murata ili kako već beše.Ako je kao ovaj s brkovima šta li ima da se vidi?!!Ja sam ti samo dala primer kako sve može da se izopači i izvrne.A ovi koji rade tu seriju rade upravo to.Čemu onda Sulejman ako je sve fikcija?Mogao je da se zove sultan Orhan,Fikret itd.i da zaista bude fikcija.Inače ne pratim seriju a i neću,al eto u sve sam upućena i baš volim da ostavim komentar.
Post on Wed 2 Jan 2013 - 12:23 by EJPRIL

Ne možeš da shvatiš za Mustafu , Mehmeda , Murata xD jer nisi u tim godinama xD thumbup
No bitno da si ti u sve upućena a ne gledaš seriju svaka čast thumbup
Post on Thu 3 Jan 2013 - 1:15 by Rose ♥
Kao pravo,ovo je serija inspirirana povijescu.Dakle,ne prate povijest u potpunosti.Izmislili su jos neke likove i zaplete,ne bi tako serija bila zanimljiva.Nije njima bio cilj snimiti dokumentarac,vec seriju koju ce ljudi pratiti.
Slazem se sa Angelom, ova serija sluzi za zabavu tako je i napravljena. Ljudima je zanimljivije da gledaju kako se Hurem i Mahidevran svadjaju i podmetaju jedna drugoj i nama tinejdzerkama da parimo oci na Mustafu nego kako je Sulejman ubio ovog, zarobio onog osvojio ono. Kome se gleda dokumentarac moze da nadje da gleda ali ova serija nije to..LIkovi su inspirisani stvarnim SUljom i ekipom ali oni ne prikazuju kako je SUlejmanu stvarno bilo, to je samo fikcija
Taj premijer Erdogan ili kako vec bio je kod nas u Bosni xD

A sta ima lose u tome, sto ce biti takva u seriji. ja ne vidim nista cudno :)
Anyways ja seriju gledam i gledacu.
Post Today at 17:28 by Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top 

Page 1 of 1