REGISTRUJTE SE NA: http://emdt.forumsr.com/

Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/ jer ovaj forum više ne radi.

HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  RegisterRegister  Log in  GalleryGallery  CalendarCalendar  
Forum je zatvoren. Ukoliko volite telenovele, registrujte se na: http://emdt.forumsr.com/

Share | 

Amaija Salamanka: Najbolja sam kad patim

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
LadyEstrella
TVNovele VIP član
TVNovele VIP član

Broj postova : 3557

20150524
PostAmaija Salamanka: Najbolja sam kad patim

PLAVOKOSA (ponekad i crvenokosa) španska glumica Amaija Salamanka (29), rodom Baskijka, nije ni sanjala da će joj gluma biti životni poziv. Pre nego što je načinila prve korake pred TV kamerama u tinejdž seriji “SMS” (prikazivala se na ugašenoj Avali), nesvršena sudentkinja prava radila je kao model za poznate svetske marketinške agencije. Inicijalna kapisla za njeno lansiranje na mali ekran, a potom i filmsko platno, bilo je učešće u spotu španskog pop pevača Antonija Romera za pesmu “Još plačem za tobom”. Priča o devojci Katalini iz siromašnijih slojeva, čiji se život okreće za 180 stepeni kad zbog ljubavi zaroni u svet narko-dilera i luksuzne prostitucije u “Silikonskim lepoticama” (emitovala se na Pinku), kao i hemija koju je ostvarila sa zavodnikom Migelom Anhelom Sivestreom, učinile su je jednom od najpopularnijih tamošnjih glumica. Ovaj status potvrdila je rolom Alisije u “Hotelu Grand” (poslednje epizode gledamo na RTS 2), koja joj je, pak, donela ulogu u novoj kostimiranoj seriji “Svila”.
- Pripreme za “Hotel Grand” trajale su četiri nedelje, tokom kojih sam se upoznavala s likom i kreirala ga u dogovoru sa scenaristom i režiserom, a pohađala sam sa kolegama i časove protokola kako bismo verodostojno dočarali društvo iz 1905. Budući da se glumcima ne pruža često prilika da igraju epohu, uživala sam u raskošnim šeširima i frizurama, kao i u besplatnim časovima jahanja - kaže u ekskluzivnom intervjuu za “TV novosti” Amaija Salamanka.
- Okružena tim sitnicama, koje su ženu iz Alisijinog vremena činile istinskom damom, dešavalo mi se da joj zavidim. Ali samo na trenutak, jer nema šanse da bih se menjala sa njom. Prezadovoljna sam svojim životom. Osim toga, temperamentna sam i borbenog duha, tako da bi me u njeno doba muškarci sigurno vukli za kosu i odvlačili u pećinu (smeh). Ona je previše ženstvena za moj ukus. Verujem da likovima koje tumačim uvek pozajmim malo svog karaktera, ukoliko mi to scenario dozvoljava. Ne dozvoljavam sebi da budem previše čedna i konformista, već se borim za ono u šta verujem.
U “Hotelu Grand” igrali ste sa Jonom Gonsalesom, a u filmografiju ste “upisali” i poljupce sa trenutno najvećim zavodnicima na malom ekranu - Mariom Kasasom i Migelom Anhelom...
- Slažem se da sam imala sreće sa partnerima, jer su ti momci sjajni glumci, ali više se radujem što mi je pružena šansa da radim sa iskusnijim kolegama poput Konće Velasko (Anhela iz “Hotela Grand”). Uz njih sam shvatila da se naš posao stalno uči, te da glumac mora da ima kontinuitet i dobru kondiciju - fizičku, psihičku i socijalnu. Emocije iz privatnog života su takođe od velikog značaja za razvoj u ovoj profesiji. Mada smo zbog leptirića u stomaku poletniji i razigraniji, čini mi se da sam sebe više davala u trenucima lične patnje. Dešavalo se da odglumim raskid nekoliko dana posle rastanka sa dečkom. Tad nisam morala da se pretvaram da patim, dovoljno je bilo da na scenu pustim ranjenu zver iz sebe.
Imate li spisak glumaca sa kojima biste voleli da podelite kadar?
- Rado bih to učinila sa Antoniom de la Toreom, jer je on najbolje što imamo u Španiji. Divim se Šarliz Teron zbog sjajne transformacije, a Juan Makgregor mi je jedan od omiljenih stranih glumaca. Volela bih da zaigram pored njega, budući da se i on bavi pevanjem a i bajker je.
Sigurni smo da će gledaocima “Hotela Grand” biti teško da vas zamisle u elegantnoj haljini na motoru...
- Sa korsetom, užasnim komadom odeće koji je istakao moju divlju ženstvenost. Znam da je tokom vekova bio omiljen i neizostavan odevni predmet, ali nikad neću moći da razumem kako su žene mogle da ga nose svaki dan. U njemu je, verujte mi, nemoguće disati! Uz ustajanje u cik zore, steznici su mi bili najomraženiji deo serije “Hotela Grand” (smeh).
Da li je Holivud jedan od vaših ciljeva?
- Trudim se da sebi ne postavljam krupne zadatke, već da što više radim. Nije važno da li je reč o TV, filmu ili pozorištu. Priželjkujem uloge na stranom jeziku. Ne mora to da bude u Holivudu, veliki sam ljubitelj i francuske kinematografije. Imam san da jednog dana zaigram u akciji kao što je “Kil Bil”, možda čak i u rimejku ovog filma.
Šta smatrate većim izazovom: ulogu negativca ili golišave scene?
- Obožavam da igram zločeste cure i da ih pravdam. Verujem da se ljudi ne rađaju loši, već da to postaju nakon što im se dogodi nešto grozno. Ne može čovek biti zao sam po sebi. Za skidanje odeće pred kamerama nikad neću biti spremna. To se, jednostavno, ne može uvežbati, ukoliko ste sramežljivi. U filmu “Odliv intelektualaca” imala sam takvu scenu. I jedva sam je preživela. Kad dođe trenutak svlačenja, nastojim da se mentalno izmestim iz te situacije. Velika sam devojka i ne moram za skidanje suknje da tražim dozvolu od roditelja. Videla sam koliko im je bilo neprijatno da me gledaju kao od majke rođenu, iako su me podržali na premijeri filma. Moj brat nije uspeo da se suzdrži a da ne prekrije oči.
Novosti.rs
Back to top Go down
View user profile

Similar topics

-
» Najbolja domaća serija...
» Maslinovo ulje - najbolja nega
» Maskara-koja je najbolja? Koju koristiti?
» Razne zanimljivosti
» Istina ili izazov?
Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Amaija Salamanka: Najbolja sam kad patim :: Comments

No Comment.

Amaija Salamanka: Najbolja sam kad patim

View previous topic View next topic Back to top 

Page 1 of 1